Szkolny etap rozpocznie się we wtorek 26 listopada br. o godz. 12.00. Uczniowie rozwiążą test złożony z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Uczestnicy będą mieli 30 minut na udzielenie odpowiedzi. O tym, kto dostanie się do wojewódzkiego etapu, zadecyduje nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas rozwiązania arkusza testowego.
W szkolnym etapie uczniowie rozwiążą test indywidualnie. Trzy najlepsze osoby z każdej szkoły będą miały szansę reprezentować swoją placówkę w etapie wojewódzkim. 8 stycznia 2025 r. na stronie www.zus.pl/edukacja opublikujemy listę trzyosobowych zespołów zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady, który odbędzie się 4 marca 2025 r. w 16 miastach wojewódzkich.
15 kwietnia 2025 r. najlepsze zespoły reprezentujące województwa zmierzą się w wielkim finale w centrali ZUS w Warszawie.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Olimpiadę już po raz jedenasty. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” cieszy się od 2014 r. niesłabnącym zainteresowaniem uczniów. W minionych edycjach wzięło w nim udział łącznie 727 tys. uczestników, a swoją wiedzę w Olimpiadzie sprawdziło 284 tys. uczestników.
Uczniowie, którzy uczestniczą w projektach edukacyjnych ZUS, zdobywają praktyczną wiedzę oraz umiejętności, a także atrakcyjne nagrody.
Rangę Olimpiady doceniło Ministerstwo Edukacji Narodowej, wpisując ją na listę konkursów przedmiotowych. Oznacza to, że laureaci i finaliści są zwolnieni z części egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako organizator Olimpiady zawarł z wieloma polskimi uczelniami umowy, na mocy których laureaci i finaliści mogą skorzystać z preferencyjnych warunków przyjęcia na studia. Projekt objęty jest patronatami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Usługi księgowe | Biuro rachunkowe | Źródło: ZUS